Pozvánka: Debata a výstava na Světě knihy

Srdečně vás zveme na debatu a výstavu ke knize Bytová revolta: Jak ženy dělaly disent v rámci Světa knihy.

10. května čtvrtek 13.00 - 13.50 DEBATA
LAPIDÁRIUM NÁRODNÍHO MUZEA
Výstaviště 422,170 00 Praha 7
Ženy se zúčastnily všech disidentských činností stejně jako muži a není možné dělat rozdíly mezi důležitějšími a méně důležitými činnostmi. K politickým změnám v roce 1989 přispěly všechny tyto činnosti dohromady. Jakým způsobem se promítla disidentská činnost žen do jejich práce, potažmo životů? Jak se konkrétně angažovaly, jakým způsobem čelily nátlaku StB - výslechům, prohlídkám, sledovačkám, jaké naděje a očekávání měly s pádem komunismu? Besedují Věra Roubalová Kostlánová, Jaroslava Šiktancová a Eda Kriseová, pořadem provází Milena Štráfeldová.
 

10. května čtvrtek ve 14.00 hod VERNISÁŽ
LAPIDÁRIUM NÁRODNÍHO MUZEA
Výstava plakátů představuje dvacet jedna žen, které se nebály postavit normalizační moci v 70. a 80. letech. Svým zapojením do boje proti totalitě chtěly spoluvytvářet lepší podmínky pro život svůj i svých dětí.

Výstava se váže ke knize rozhovorů Bytová revolta: Jak ženy dělaly disent, která vyšla v listopadu 2017 ve spolupráci Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. a nakladatelství Academia ke příležitosti 40. výročí Prohlášení Charty 77. Vernisáž fotografií uvede Marcela Linková, spolueditorka knihy.

 

 

 

Sdílet